Sanktuarium Matki Bożej Nieustajacej Pomocy na via Merulana w Rzymie

Kościół pw. św. Alfonsa Marii de Liguori mieści się w Rzymie na via Merulana. Historia kościoła sięga 1855 roku, kiedy redemptoryści wykupili teren po zburzonym klasztorze augustianów. Od tej pory ten przepiękny kościółek przechodził drobne przebudowania. Jest miejscem szczególnym – w nim, nad ołtarzem, jest przechowywana ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Do tego kościoła MBNP łatwo trafić idąc z Bazyliki Matki Bożej Większej do Bazyliki św. Jana na Lateranie (mapka na dole strony). Miejsce nie do ominięcia!

W kościele na via Merulana, w każdy wtorkowy wieczór przed ikoną odmawia się nowennę w języku włoskim, w środę nowennę dla pielgrzymów z Polski, w czwartki zaś nowennę po angielsku.

Grafiki pochodzą ze strony internetowej redemptorystów – www.cssr.org .

Villa Caserta via Meulana

nawa

Prezbiterium

Tabernakulum

Witraż

Mapa dojazdu do kościoła MBNP


Nasze intencje modlitewne:

 

5 komentarzy do wpisu „Sanktuarium Matki Bożej Nieustajacej Pomocy na via Merulana w Rzymie”

 1. O Mario,Matko Nieustającej Pomocy,proszę cię miej w opiece moją rodzinę.Dopomóż,żeby mój syn z rodziną szczęśliwie wyszli z wszystkich kłopotów,a moje stare serce mogło zaznać spokoju.Gorąco cię proszę o Pani najmilejsza,żeby już nic nie niepokoiło naszej rodziny.Proszę o Twoją przemożną opiekę i Błogosławieństwo Boże na każdy dzień.Kocham Cię o Pani w Tobie pokładam wszystkie moje nadzieje,osłaniaj nas swym płaszczem od zła wszelkiego.Amen

 2. Matko Boża Nieustającej Pomocy, proszę Cię o pomoc w moim życiu, proszę o rozwiązanie trudnych i beznadziejnych spraw moich. Proszę żeby wszystko ułożyło się dla mnie pomyślnie.

 3. Matko Boża Nieustającej Pomocy, dziękuję Ci za otrzymane łaski.
  Proszę o opiekę nad dziećmi i wnukami.
  O powrót na ziemię rodzinną i zamieszkanie na stałe na niej.
  Proszę o dobrą pracę i godne życie uczciwy chleb dla nich.
  Proszę o uzdrowienie z chorób i dolegliwości całą moją rodzinę.
  O pokój serca, siły ducha, radość w każdym dniu i spokój od awantury i gnebienia przez męża, zięcia i sąsiadów
  O dar dalszego rozwoju rodziny i powrót dzieci do domu.

 4. Matko Boża Nieustającej pomocy Bóg zapłać za wszystkie łaski od Ciebie Proszę pomoc o uwolnienie mojego wnuka od gier i łuszczycy i miej pod swą opieką Klaudie Karola i małą Amelke babcia

Leave a Reply