Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy I

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską. Tyś patrzyła, o Matko, na rany Odkupiciela i na krew Jego wylaną na krzyżu dla naszego zbawienia. Tenże Syn Twój umierając dał nam Ciebie za Matkę. Czyż więc nie będziesz dla nas, jak głosi Twój słodki tytuł: Nieustającą Wspomożycielką? Ciebie więc o Matko Nieustającej Pomocy, przez bolesną mękę i śmierć Twego Boskiego Syna, przez niewypowiedziane cierpienia Twego Serca, o Współodkupicielko, błagam najgoręcej, abyś wyprosiła mi u Syna Twego tą łaskę, której tak bardzo pragnę i tak bardzo potrzebuję…

Chwila na wypowiedzenie próśb w ciszy

Ty wiesz o Matko Przebłogosławiona, jak bardzo Jezus Odkupiciel nasz pragnie udzielać nam wszelkich owocow Odkupienia. Ty wiesz, ze skarby te zostały złozone w Twoje ręce, abyś je nam rozdzielała Wyjednaj mi przeto o Najłaskawsza Matko, u Serca Jezusowego tę łaskę, o którą w tej nowennie pokornie proszę, a ja z radości wychwalać będę Twoje miłosierdzie przez całą wieczność. Amen.

Podziękowania – wezwania dziękczynne

O Maryjo przyjmij dziękczynienia nasze:
W: DZIĘKUJEMY CI MATKO NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

Za nawróconych na drogę prawdy
Za uzdrowionych z choroby
Za pocieszonych w strapieniu
Za ocalonych z rozpaczy
Za podtrzymanych w zwątpieniu
Za wyzwolonych z mocy grzechu
Za wysłuchanych w błaganiu
Za litość nam okazaną
Za miłość Twą macierzyńską
Za dobroć Twą niezrównaną
Za opiekę w miejscach pracy
Za chleb codzienny
Za radość i smutki nasze
Za wszystkie łaski nam i innym wyświadczone

Módlmy się:
Królowej świata, najpotężniejszej, nieśmiertelnego Boga Rodzicielce, Dziewicy Niepokalanej z duszą i ciałem do nieba wziętej, niech będzie chwała, cześć i dziękczynienie od wszelkiego stworzenia, a nam odpuszczenie wszystkich grzechów, łaska i miłosierdzie przez wszystkie wieki wieków. Amen

Maryjo – dziękujemy Ci, że pomagasz nam
Że ocierasz łzy. Dziękujemy Ci… (2x)

Prośby – wezwania błagalne

O Maryjo usłysz prośby nasze.
W. PROSIMY CIĘ, MATKO NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

Za chorych, abyś ich uzdrowiła
Za strapionych, abyś ich pocieszyła
Za płaczących, abyś im łzy otarła
Za sieroty i opuszczonych, abyś im Matką była
Za biednych i potrzebujących, abyś ich wspomagała
Za błądzących, abyś ich na drogę prawdy sprowadziła
Za kuszonych, abyś ich z sideł szatańskich wybawiła
Za upadających, abyś ich w dobrym podtrzymała
Za grzeszników, abyś im żal i łaskę spowiedzi wyjednała
Za wszystkich zmarłych Twoich czcicieli, abyś ich do radości
życia wiecznego doprowadziła
Za wszystkich żyjących Twoich czcicieli, abyś ich od
nieszczęść strzegła i drogą przykazań Bożych prowadziła
Za wszystkich, którzy cierpią dla prawdy, sprawiedliwości i wolności
O wysłuchanie wszystklch próśb naszychMódl się za nami Matko Nieustającej Pomocy
W: Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych

Módlmy się: Panie Jezu Chryste, Ty dałeś nam swoją Rodzicielkę Maryję, której przesławny obraz czcimy, jako Matkę gotową nieustannie nam pomagać. Spraw abyśmy gorliwie wypraszając Jej macierzyńską pomoc, nieustannie doznawali owoców Twego odkupienia. Który żyjesz i królujesz z Bogiem Ojcem w jedności Ducha świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen.Matko Pomocy Nieustającej, Proś Boga za nami, Proś Boga za namiMATKO BOSKA ZA NAMI WSTAWIAJ SIĘ!
[Solo]: Piękniejsza nad słońce i gwiazdy,
[Lud]: O Maryjo błagamy Cię.
[Solo]: Śliczniejsza nad cedry Libanu,
[Lud]: O Maryjo błagamy Cię..
[Solo]: Cudniejsza nad perły i złoto,
[Lud]: O Maryjo błagamy Cię.
[Solo]: Przez Serce Twe Niepokalane.
[Lud]: O Maryjo błagamy Cię.

496 komentarzy do wpisu „Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy I”

 1. Matko Boża, otocz opieką Olę i Zuzię. Spraw, aby Zuzia została ochrzczona. Miej nas w swojej opiece. Pomagaj nam nieustannie. Proszę o cud.

 2. Matko Nieustajacej Pomocy prosze Cie o Cud uzdrowienia dla mojej córeczki Alusi i blagam Cie ochraniaj mnie i cala rodzine przed złym. Nie pozwol zeby nas kusil. Denerwowal i. sprowadzal na zla droge. Oddal go jak najdalej od naszych domow ,umyslow i serc.

 3. Matko Bolesna Nieustajacej Pomocy dziękuję Ci za otrzymane łaski które otrzymuje dziękuję że jesteś zawsze w zdrowiu i chorobie.
  Matko Bolesna nieustajacej Pomocy błagam Cię o przywrócenie mi zasiłku pielęgnacyjnego stopnia znacznego żeby nie było żadnych przeciw wskazań żeby ponownie otrzymać Matko potrzebny mi jest ten znaczny stopień potrzebuje pomocy drugiej osoby. Matko teraz mam komisję w sobotę 17 sierpnia błagam bądź Ze mną i pomóż mi. Amen.

 4. Matko. Boska Nieustajacej Pomocy dziękuję za opieke proszę o łaskę uzdrowienia uwolnienia od wszelkiego złego pomoz w wyborze własciwej drogi życiowej zgodnie z wolą Bożą dla. Agnieszki. Matko. Boska za nami wstawiaj się

 5. Matko Nieustającej Pomocy proszę o zdrowie małego Michałka ,błagam weź go w swoja opiekę

 6. MATKO BOSKA NIEUSTAJĄCEJ POMOCY PROSZĘ CIEBIE O ZDROWIE DLA MOJEJ CÓRECZKI OLIWII ZEBY WYZDROWIAŁA Z PADACZKI,ZEBY KAŻDY PORANEK ROZPOCZYNAŁA W DOBRYM ZDROWIU I KONCZYŁA KAŻDY DZIEŃ W DOBRYM SAMOPOCZUCIU.PROSZE O TWOJA OPIEKE NAD NIA I MNA ORAZ MOJA CALA RODZINA.O DAR DUCHA SWIETEGO.O ZDROWIE DLA MOJEJ CIOCI BARDZO SCHOROWANEJ I MOJEJ MAMY ORAZ RESZTY RODZINY.MAMUSIU WYSŁUCHAJ MNIE PROSZE.

 7. MATKO BOSKA NIEUSTAJĄCEJ POMOCY PROSZĘ CIEBIE O ZDROWIE DLA MOJEJ CÓRECZKI OLIWII ZEBY WYZDROWIAŁA Z PADACZKI,ZEBY KAŻDY PORANEK ROZPOCZYNAŁA W DOBRYM ZDROWIU I KONCZYŁA KAŻDY DZIEŃ W DOBRYM SAMOPOCZUCIU.PROSZE O TWOJA OPIEKE NAD NIA I MNA ORAZ MOJA CALA RODZINA.O DAR DUCHA SWIETEGO.O ZDROWIE DLA MOJEJ CIOCI BARDZO SCHOROWANEJ I MOJEJ MAMY ORAZ RESZTY RODZINY.MAMUSIU WYSŁUCHAJ MNIE PROSZE.AMEN

 8. Mako Boza Nieustającej Pomocy Proszę Cię i blagam z calego serca o Twoja pomoc i łaskę zeby wyszly dobre wyniki badan Rafałowi zeby byl zdrowy.Miej go w swojej opiece nie pozwól zeby cos mu sie stalo.

 9. Mateńko błagam Cię gorąco o opiekę i pomoc dla Madzi, o założenie przez nią szczęśliwej, kochającej się rodziny, o sakramentalny związek małżeński, o dobrego i kochającego męża i zdrowe potomstwo

 10. Matko Boza Nieustajacej Pomocy prosimy o wstawiennictwo w moich prosbach -o zbawienie,uzdrowienie,uwolnienie,nawrocenie
  Mikolaja.Za Tomasza.rodzenstwo z rodzinami.W intencjach rodzicow Ani,Tomasza

 11. Matko Boska Nieustającej Pomocy proszę o uleczenie z licznych chorób moją córkę Jolantę.Uproś Jezusa Miłosiernego ,aby opuściły ją lęki związane z pracą.

 12. Mateczko nieustającej pomocy błagam Cię najgorecej o zdrowie dla naszego synka ,aby urodził się zdrowy i w terminie,proszę miej go w opiece .Dziekuje ci za wszystkie łaski jakie od Ciebie otrzymujemy codzień.

 13. O zdrowie dla mojego synka i zachowanie małżeństwa. Proszę wysłuchaj mych próśb Matko Nieustającej Pomocy.

Dodaj komentarz