Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy I

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską. Tyś patrzyła, o Matko, na rany Odkupiciela i na krew Jego wylaną na krzyżu dla naszego zbawienia. Tenże Syn Twój umierając dał nam Ciebie za Matkę. Czyż więc nie będziesz dla nas, jak głosi Twój słodki tytuł: Nieustającą Wspomożycielką? Ciebie więc o Matko Nieustającej Pomocy, przez bolesną mękę i śmierć Twego Boskiego Syna, przez niewypowiedziane cierpienia Twego Serca, o Współodkupicielko, błagam najgoręcej, abyś wyprosiła mi u Syna Twego tą łaskę, której tak bardzo pragnę i tak bardzo potrzebuję…

Chwila na wypowiedzenie próśb w ciszy

Ty wiesz o Matko Przebłogosławiona, jak bardzo Jezus Odkupiciel nasz pragnie udzielać nam wszelkich owocow Odkupienia. Ty wiesz, ze skarby te zostały złozone w Twoje ręce, abyś je nam rozdzielała Wyjednaj mi przeto o Najłaskawsza Matko, u Serca Jezusowego tę łaskę, o którą w tej nowennie pokornie proszę, a ja z radości wychwalać będę Twoje miłosierdzie przez całą wieczność. Amen.

Podziękowania – wezwania dziękczynne

O Maryjo przyjmij dziękczynienia nasze:
W: DZIĘKUJEMY CI MATKO NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

Za nawróconych na drogę prawdy
Za uzdrowionych z choroby
Za pocieszonych w strapieniu
Za ocalonych z rozpaczy
Za podtrzymanych w zwątpieniu
Za wyzwolonych z mocy grzechu
Za wysłuchanych w błaganiu
Za litość nam okazaną
Za miłość Twą macierzyńską
Za dobroć Twą niezrównaną
Za opiekę w miejscach pracy
Za chleb codzienny
Za radość i smutki nasze
Za wszystkie łaski nam i innym wyświadczone

Módlmy się:
Królowej świata, najpotężniejszej, nieśmiertelnego Boga Rodzicielce, Dziewicy Niepokalanej z duszą i ciałem do nieba wziętej, niech będzie chwała, cześć i dziękczynienie od wszelkiego stworzenia, a nam odpuszczenie wszystkich grzechów, łaska i miłosierdzie przez wszystkie wieki wieków. Amen

Maryjo – dziękujemy Ci, że pomagasz nam
Że ocierasz łzy. Dziękujemy Ci… (2x)

Prośby – wezwania błagalne

O Maryjo usłysz prośby nasze.
W. PROSIMY CIĘ, MATKO NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

Za chorych, abyś ich uzdrowiła
Za strapionych, abyś ich pocieszyła
Za płaczących, abyś im łzy otarła
Za sieroty i opuszczonych, abyś im Matką była
Za biednych i potrzebujących, abyś ich wspomagała
Za błądzących, abyś ich na drogę prawdy sprowadziła
Za kuszonych, abyś ich z sideł szatańskich wybawiła
Za upadających, abyś ich w dobrym podtrzymała
Za grzeszników, abyś im żal i łaskę spowiedzi wyjednała
Za wszystkich zmarłych Twoich czcicieli, abyś ich do radości
życia wiecznego doprowadziła
Za wszystkich żyjących Twoich czcicieli, abyś ich od
nieszczęść strzegła i drogą przykazań Bożych prowadziła
Za wszystkich, którzy cierpią dla prawdy, sprawiedliwości i wolności
O wysłuchanie wszystklch próśb naszychMódl się za nami Matko Nieustającej Pomocy
W: Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych

Módlmy się: Panie Jezu Chryste, Ty dałeś nam swoją Rodzicielkę Maryję, której przesławny obraz czcimy, jako Matkę gotową nieustannie nam pomagać. Spraw abyśmy gorliwie wypraszając Jej macierzyńską pomoc, nieustannie doznawali owoców Twego odkupienia. Który żyjesz i królujesz z Bogiem Ojcem w jedności Ducha świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen.Matko Pomocy Nieustającej, Proś Boga za nami, Proś Boga za namiMATKO BOSKA ZA NAMI WSTAWIAJ SIĘ!
[Solo]: Piękniejsza nad słońce i gwiazdy,
[Lud]: O Maryjo błagamy Cię.
[Solo]: Śliczniejsza nad cedry Libanu,
[Lud]: O Maryjo błagamy Cię..
[Solo]: Cudniejsza nad perły i złoto,
[Lud]: O Maryjo błagamy Cię.
[Solo]: Przez Serce Twe Niepokalane.
[Lud]: O Maryjo błagamy Cię.


Nasze intencje modlitewne:

 

520 komentarzy do wpisu „Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy I”

 1. Matko nieustającej pomocy proszę ci o zdrowie dla naszego syna Maksymiliana opiekuj się nim i dawaj mu siłę na każdy dzień amen

 2. Matko Boża Nieustającej Pomocy proszę cię o zdrowie moich najbliższych męża, dzieci w szczególności córki, która jest daleko od rodziny, wnuka, rodziców i rodzeństwo uprościć Boga by ich nie opuszczał i dał im wszystkim zdrowie.

 3. O Najukochańsza Matko Boża Nieustającej Pomocy prosze o cud uzdrowienia mojej mamy Wincenty, która jest w bardzo ciężkim stanie w szpitalu. Prosze dodaj jej sił żeby uzyskała pełne uzdrowienie.
  Ukochana Matko Boża blagam o pomoc.

 4. Błagam Cie Matko Nieustajacej pomocy ,spraw abysmy znowu byli razem z moja była narzeczona ,by ten zwizek był trwały az do smierci

 5. O Matko Nieustającej Pomocy pomóż mojemu mężowi Jarkowi pokonać ciężką chorobę nowotworową. Wiem, że dla Boga nie ma nic niemożliwego. Stan bardzo ciężki. Jezu ufam Tobie !

 6. Spraw bym zawsze byla z Markiem az do smierci i by ta milosc trwala na wieki oraz daj mi sile i zdrowie w realizacji zadan ktore zaczelam

 7. O Matko Nieustającej Pomocy , pomóż aby ojciec mojego dziecka wrócił do Nas i abyśmy byli e końcu szczęśliwa rodzina.

 8. Matko Nieustajacej Pomocy proszę o uzdrowienie dla syna mojego Darka z jego ciężkiej choroby

 9. Matko Nieustającej Pomocy wstawiaj się za moja rodziną. Powierzam Ci w opiekę moje dzieci, abym umiała je wychować na szczęśliwe dziewczynki. Wstawiaj się za mną abym miała siłę żyć. Módl się aby mój mąż pokochał mnie i wrócił.

 10. Matko Nieustającej Pomocy od 2 lat upadam przed Tobą błagając o łaskę rodzicielstwa. Maryjo ulituj się nade mną i pomóż począć i urodzić upragnione potomstwo. Amen.

 11. Mateńko najdroższa błagam o Łaskę wiary, zdrowie, trzeźwość i pomyślność w codziennym życiu dla mojego syna. Matka

 12. Matko Nieustającej Pomocy proszę o szczęście i zdrowie dla mojej rodziny, aby moje dzieci dobrze się uczyły i abyśmy wychowali ich na dobrych ludzi. Z całego serca proszę o wstawiennictwo. Amen.

 13. O Matko Nieustającej Pomocy, błagam Cię aby moja żona Iza wybaczyła mi moje grzechy i wróciła wraz dziećmi do domu abyśmy mogli być na nowo szczęśliwą i kochającą się rodziną Amen

 14. Matko Boża nieustającej pomocy spraw by udało mi się zajść w ciąże i o szczęśliwe rozwiązanie jej . Jezu Ufam Tobie !

 15. O Matko Nieustajacej Pomocy, błagam w intecj naszego syna Jakuba o dobroć serca wiarę i o chęć do życia Obdarz go Matko zdrowiem i blogoslaw całą nasza rodzinę

 16. Matko Boża módl się za nami, pomóż nam wychować naszą córkę na dobrego człowieka, a jej pomóż uspokoić swoje nerwy i panować nad fobią która niszczy jej życie a nam daj jeszcze więcej cierpliwości by jej w tym pomóc.

 17. Matko -minęły dwa lata jak nasza córka zostawiła pracę i nie garnie się do niej-mąż ma rentę 800 zł ja emeryturę 1200zł -oboje poważnie chorujemy-kochana Matko Boża prosimy Ciebie uproś swojego syna łask pracy .My już nie wiemy co robić. W Tobie tylko nadzieja najlepsza Matko.

 18. Matko Boża Nieustajacej Pomocy prosze Cię z całego serca o zdrowie i opiekę dla Oli. Tylko dzięki Twej macierzyńskiej opiece będzie to możliwe. Proszę wspomóz ją i dodaj jej sił kochana Matko zatroskana mama

 19. Matko Nieustajającej Pomocy , błagam o zdrowie i prawidłowy rozwój naszego nienarodzinego Mikołajka .. strzeż nasza rodzinę i otaczaj nasz Swoim cudownym płaszczem ochronnym

 20. Matko Nieustającej pomocy obdarz mojego męża Ryszarda cudem uzdrowienia z choroby nowotworowej ktora tak nagle go zaatakowała.

 21. O Matko Nieustającej Pomocy proszę Cię za Twolm wstawiennictwem o szczęśliwa podróż moich dzieci i wnuków do Polski .

 22. Matko Boga i Nasza Matko, dziękuję Ci za opiekę każdego dnia, przepraszam za wszystko co złe w moim życiu i byłam Cię o opiekę nad rodzicami, mężem i cała rodzina, błagam Cię żebyś nigdy nas nie opuszczała w radości i smutku, Twoja czcicielka

 23. Matko Boża Nieustającej Pomocy! Błagam Cię, abym była zupełnie zdrowa po operacji raka tarczycy, oby wszystkie wyniki badań pokazały, że jestem zupełnie zdrowa. Błagam o zdrowie dla moich cudownych dzieci i męża. Miej nas w opiece.

 24. Ukochana Matko, dziękując za dotychczasowe łaski, proszę o brak dalszych komplikacji i uzdrowienie mojej córeczki Antosi po trzech operacjach serca a przed kolejnymi oraz o Twoją opiekę nad moimi dziećmi.

 25. Matko Nieustającej Pomocy dziękuję za wszystkie łaski , prosze o zdrowie dla mnie i całej rodziny oraz w intencji Bogu wiadomej.Dziekuje.

 26. Matko Boża proszę Cię miej w opiece całą moją rodzinę ,módl się o zdrowie dla nas i proszę CIĘ bardzo o dzieciątko dla mojego syna i synowej,bo wiem że bardzo tego pragną.

 27. Wiesława
  17czerwiec 2018 o godz.8:40
  Matko Nieustającej Pomocy , proszę o pomoc dla mojej córki ,aby miała siłę
  walczyć z nałogiem , a mnie panować nad lękami .Daj jej dużo siły i cierpliwości
  w pokonywaniu problemów w dzisiejszych trudnych czasach.

 28. Matko Boza proszę Cię by córka zdała egzaminy ze szkoły i na prawo jazdy za pierwszym razem.Dziekuje Ci Matko za wszelkie łaski .

 29. Kochana Mamo, obdarz darem rodzicielstwa Roberta i Urszulę, Darka i Anię oraz dzieci Haliny i Mariana. Tobie ich powierzam i zamierzam. MBNP za nami wstawiaj się.

 30. Matko Nieustającej Pomocy pomóż mojej rodzinie córce Asi, zieciowi Przemkowi, mężowi Adamowi i mnie Annie. Proszę Matko otocz nas opieką, wyprostuj drogi, daj zdrowie i lepsze dni, miłość i porozumienie.

 31. Matko Nieustającej Pomocy Ty znasz moje serce i duszę dajesz mi siłę i światłość, prowadź mnie prosto tą ciernistą drogą aby moc wiary ocaliła z ciężkiej choroby męża i córkę.

 32. Ewa Matuchno Boża proszę o szczęśliwy zabieg i dziękuję za wszystkie łaski prosząc o opiekę

 33. Matko Boża proszę wyproś mi u Boga dar dobrego męża i uzdrowienie relacji z przyjaciółką o szczerą rozmowę i pojednanie z nią.

 34. Matko Boska Proszę o wstawiennictwo u Naszego Pana o zdrowie ,o cud uzdrowienia Kacperka,ktory walczy o życie.

Dodaj komentarz