Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy I

O Matko Nieustającej Pomocy, z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską. Tyś patrzyła, o Matko, na rany Odkupiciela i na krew Jego wylaną na krzyżu dla naszego zbawienia. Tenże Syn Twój umierając dał nam Ciebie za Matkę. Czyż więc nie będziesz dla nas, jak głosi Twój słodki tytuł: Nieustającą Wspomożycielką? Ciebie więc o Matko Nieustającej Pomocy, przez bolesną mękę i śmierć Twego Boskiego Syna, przez niewypowiedziane cierpienia Twego Serca, o Współodkupicielko, błagam najgoręcej, abyś wyprosiła mi u Syna Twego tą łaskę, której tak bardzo pragnę i tak bardzo potrzebuję…

Chwila na wypowiedzenie próśb w ciszy

Ty wiesz o Matko Przebłogosławiona, jak bardzo Jezus Odkupiciel nasz pragnie udzielać nam wszelkich owocow Odkupienia. Ty wiesz, ze skarby te zostały złozone w Twoje ręce, abyś je nam rozdzielała Wyjednaj mi przeto o Najłaskawsza Matko, u Serca Jezusowego tę łaskę, o którą w tej nowennie pokornie proszę, a ja z radości wychwalać będę Twoje miłosierdzie przez całą wieczność. Amen.

Podziękowania – wezwania dziękczynne

O Maryjo przyjmij dziękczynienia nasze:
W: DZIĘKUJEMY CI MATKO NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

Za nawróconych na drogę prawdy
Za uzdrowionych z choroby
Za pocieszonych w strapieniu
Za ocalonych z rozpaczy
Za podtrzymanych w zwątpieniu
Za wyzwolonych z mocy grzechu
Za wysłuchanych w błaganiu
Za litość nam okazaną
Za miłość Twą macierzyńską
Za dobroć Twą niezrównaną
Za opiekę w miejscach pracy
Za chleb codzienny
Za radość i smutki nasze
Za wszystkie łaski nam i innym wyświadczone

Módlmy się:
Królowej świata, najpotężniejszej, nieśmiertelnego Boga Rodzicielce, Dziewicy Niepokalanej z duszą i ciałem do nieba wziętej, niech będzie chwała, cześć i dziękczynienie od wszelkiego stworzenia, a nam odpuszczenie wszystkich grzechów, łaska i miłosierdzie przez wszystkie wieki wieków. Amen

Maryjo – dziękujemy Ci, że pomagasz nam
Że ocierasz łzy. Dziękujemy Ci… (2x)

Prośby – wezwania błagalne

O Maryjo usłysz prośby nasze.
W. PROSIMY CIĘ, MATKO NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

Za chorych, abyś ich uzdrowiła
Za strapionych, abyś ich pocieszyła
Za płaczących, abyś im łzy otarła
Za sieroty i opuszczonych, abyś im Matką była
Za biednych i potrzebujących, abyś ich wspomagała
Za błądzących, abyś ich na drogę prawdy sprowadziła
Za kuszonych, abyś ich z sideł szatańskich wybawiła
Za upadających, abyś ich w dobrym podtrzymała
Za grzeszników, abyś im żal i łaskę spowiedzi wyjednała
Za wszystkich zmarłych Twoich czcicieli, abyś ich do radości
życia wiecznego doprowadziła
Za wszystkich żyjących Twoich czcicieli, abyś ich od
nieszczęść strzegła i drogą przykazań Bożych prowadziła
Za wszystkich, którzy cierpią dla prawdy, sprawiedliwości i wolności
O wysłuchanie wszystklch próśb naszychMódl się za nami Matko Nieustającej Pomocy
W: Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych

Módlmy się: Panie Jezu Chryste, Ty dałeś nam swoją Rodzicielkę Maryję, której przesławny obraz czcimy, jako Matkę gotową nieustannie nam pomagać. Spraw abyśmy gorliwie wypraszając Jej macierzyńską pomoc, nieustannie doznawali owoców Twego odkupienia. Który żyjesz i królujesz z Bogiem Ojcem w jedności Ducha świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen.Matko Pomocy Nieustającej, Proś Boga za nami, Proś Boga za namiMATKO BOSKA ZA NAMI WSTAWIAJ SIĘ!
[Solo]: Piękniejsza nad słońce i gwiazdy,
[Lud]: O Maryjo błagamy Cię.
[Solo]: Śliczniejsza nad cedry Libanu,
[Lud]: O Maryjo błagamy Cię..
[Solo]: Cudniejsza nad perły i złoto,
[Lud]: O Maryjo błagamy Cię.
[Solo]: Przez Serce Twe Niepokalane.
[Lud]: O Maryjo błagamy Cię.

473 komentarze do wpisu „Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy I”

 1. Matko Nieustającej Pomocy wysłuchaj prośby naszej o zdrowie dla Maksymilian i siłę na każdy dzień .Królowo Różańca Świętego módl się za nami.

 2. Proszę cię Matko o szybki koniec choroby synka aby szczęśliwie wszystko się dla niego zakończyło

 3. Matko Boża, która zostałaś matką jako nastolatka, proszę o oddalenie myśli nieczystych, o siłę do walki z nimi, i pokój, który jest w Tobie, mimo boleści, jakie przeszłaś. Dziękuję Ci za przedstawienie tych próśb Najwyższemu. Wspieraj nas nieustannie ♥️

 4. Matko Boza, dziekuje Tobie oraz naszym Patronom: sw. Janowi Pawlowi II i sw. Faustynie za udana operacje nowotworu Richarda. Prosze, miej go w swojej dalszej opiece, aby wrocil do zdrowia i sil.

 5. Mateczko Nieustającej Pomocy prosze Ciebie o zgode i spokuj w rodzinie.Mniej pod swoją opieką nas i Malgorzate ktora teraz potrzebuje twojej pomocy. Badz zawsze przy nas

 6. Kochana Matenko pomóż mi wiadomej mi sprawie i miej w opiece mojego syna by wrocil do Boga.Małgorzata.

 7. Przenajświętsza Matko Nieustającej Pomoc błagam o pomoc. Błagam Cię zlituj się nade mną. Pomóż mi znaleźć dobrego, mądrego, wrażliwego i wartościowego chłopaka, z którym będę mogła założyć trwałą, szczęśliwą rodzinę, który nigdy mnie nie zdradzi, nie zrani, ani nie zawiedzie. Mam już dość swojej samotności. Zlituj się Przenajświętsza Matko Nieustającej Pomocy.

 8. Najukochansza Mamusiu wysłuchaj moich próśb i módl się za mnie i moja rodzinę a szczególnie za ludzi chorych i cierpiących.

 9. Moja Mateńko dziękuję za pomoc w powrocie do zdrowia i proszę o dalsze błogosławieństwo

 10. Matko nieustającej pomocy proszę Cię o uzdrowienie ciała i duszy mojego chrzesniaka Damiana oraz o uwolnienie z nałogu jego ojca Waldemara.

 11. Matko Boża Nieustającej Pomocy proszę o całkowite i trwałe uleczenie mojej wnuczki z anoreksji i aby choroba już nigdy nie powróciła. Proszę o potrzebne łaski dla tej rodziny.

 12. O Mateczko kochana. Za Twoim pośrednictwem proszę Cię o zdanie czekajacego mnie trudnego egzaminu. Spraw by Duch Święty rozjaśnił mój umysł i bym mogła cieszyć się zdobytym tytułem. Bądź Matko że mną i nie opuszczaj mnie.

 13. Proszę o modlitwę o całkowite uzdrowienie mojego synka Maksia i o uwolnienie go od codziennych dolegliwości bólowych. Jezu błagam za wstawiennictwem Matki Bożej aby mój synek był zdrowy i mógł chodzić, żeby już nic nie zagrazało jego życiu i zdrowiu. Miej go w Swojej opiece i ochraniaj od zła. Błagam Maryjo o uzdrowienie mojego synka z chorób układu moczowego, oddechowego, nerwowego i trawiennego. Bóg zapłać.

 14. Mateńko Nieustającej Pomocy Błagam Cię o pomoc dla całej mojej Rodziny męża Andrzeja. Synów Damiana i Krzysztofacórki Katarzyny Jej męża Aleksandra oraz wnucząt Dawidka i Szymonka Błagam Cię Kochana Mateńko otocz nas wszystkich Swoją opieką i pomóż mi abym rozwiązała wszystkie swoje problemy i nie pozwól mi nigdy abym oddaliła się od Ciebie i od Twojego ukochanego Syna Jezusa Chrystusa Kocham cię Mateńko

 15. Maryjo, blagab Cię o ratunek o litość dla calca rodziny.o pozytywne rozwiązanie trudnej sprawy dla.mojego męża.

 16. Proszę Matko o uzdrowienie synka Kubusia aby na swojej drodze trafiliśmy do odpowiednich lekarzy i aby diagnoza była dla nas najlżejsza. Prosi mama

 17. Matuchno kochana, proszę z serca o łaskę uzdrowienia dla Doroty. Miej ją w Swojej opiece, daj siłę i wybłagaj u Jezusa jej powrót do zdrowia. Twoja wierna czcicielka

 18. Proszę o modlitwę w intencji moich rodziców Danuty i Jana o uzdrowienie dla nich z chorób nowotworowych oraz o zdrowie dla mojej siostry Anety bo wystąpiły komplikacje podczas zabiegu.

 19. Kochana Matko Nieustającej Pomocy proszę Cię o zdrowie dla mojego synka Mirusia. Powierzam go Twojej opiece. Proszę Cię bądź przy nim każdego dnia i błogosław mu na każdy dzień jego życia.

 20. Matko Nieustającej Pomocy proszę Cię o uwolnienie od codziennych dolegliwości bólowych, dobre wynki badań, opiekę i zdrowie dla mnie i całej mojej rodziny. Chroń nas od wszelkich nieszczęść i czuwaj na każdym z nas. Proszę Cię o Matulo, zanieść te prośby do Swego syna i proszę o wysłuchanie. Twoja czcicielka Anna

Dodaj komentarz